„Mycielinianki”

Zespół folklorystyczny „MYCIELINIANKI” powstał 10 lat temu we wsi Mycielin, jak na to wskazuje jego nazwa. W swoim przebogatym dorobku artystycznym posiada ludowe, biesiadne i współczesne piosenki, wśród których wiele pochodzi z Polesia. Większość z nich wykonywanych jest w poleskiej gwarze.

 

W skład zespołu wchodzą same kobiety, występujące w pięknych, charakterystycznych dla regionu, ludowych strojach. Kierownikiem zespołu jest Pani Jadwiga Jarowicz.

mycielinianki_1
Zespół „Mycielinianki” od kilku lat jest wizytówką kultury i tożsamości wsi. Bierze udział w różnych festiwalach i przeglądach, gdzie zdobywa liczne nagrody, m.in. na II Przeglądzie Nowej Piosenki Ludowej w Krośnie Odrzańskim w 2002 roku zdobył „Złotą Sowę”.

Poprzez swoją działalność nawiązał szereg kontaktów ponadregionalnych i stał się znany nie tylko w Lubuskiem, ale także w innych województwach. Jest znaczącym elementem promocyjnym całej gminy Niegosławice.

mycielinianki_2
Na uwagę zasługuje fakt, że w 2004 roku zespół wydał swoją pierwszą płytę z pieśniami kresowymi zatytułowaną „Polesia czar”.

 

Kontakt z zespołem można nawiązać dzwoniąc pod następujące numery telefonów:

  • ( 68) 378 13 36 Pani Jadwiga Jarowicz – kierownik zespołu
  • ( 68) 378 14 81 Gminne Centrum Kultury w Gościeszowicach