Wójt Gminy

Wójtem Gminy Niegosławice jest od dnia złożenia ślubowania, czyli od 08 maja 2012 roku Pan Jan Kosiński, który został wybrany na to stanowisko w drugiej turze wyborów uzupełniających, która odbyła się 29 kwietnia 2012 roku.

Pan Jan Kosiński urodził się 28 marca 1962 r. mieszka w Starej Jabłonie. Z wykształcenia jest magistrem matematyki. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie informatyki dla nauczycieli. Od września 1982 roku zawodowo  związany jest z oświatą. Najpierw był nauczycielem w Szkole Podstawowej w Suchej Dolnej, później w Szkole Podstawowej w Przecławiu. Od września 1999 r. do 30 czerwca 2008 r. był dyrektorem Gimnazjum w Przecławiu. Do momentu wyboru na stanowisko Wójta gminy Niegosławice był dyrektorem Zespołu Placówek Oświatowych w Siedlisku.

Ponadto Pan Jan Kosiński od wielu lat bardzo aktywnie działał w samorządach. W pierwszej kadencji  był radnym w gminie Niegosławice, następnie przez cztery kadencje był radnym w powiecie żagańskim, a w latach 2002 – 2006 był członkiem zarządu powiatu. Przez pewien czas był powołany na stanowisko wicestarosty.